Menu

Zyrtare: UEFA dënon Ronaldon

Sulmuesi i Juventus Cristiano Ronaldo është pezulluar me një ndeshje në UEFA Champions League që do të thotë se ai do të jetë në fushë kur Juventus të ndeshet me Manchester United.

ronaldo

Sulmuesi i Juventus Cristiano Ronaldo është pezulluar me një ndeshje në UEFA Champions League që do të thotë se ai do të jetë në fushë kur Juventus të ndeshet me Manchester United.

lRonaldo ka marrë karton të kuq në minutën e 29’ në ndeshjen debutuese me Zonjën në Champions ndaj Valencia-s, pas përplasjes me Jeison Murillo. Ndeshja eventualisht u fitua 2-0 nga italianët.

Tashmë është zyrtarizuar nga UEFA se ai do të qëndrojë larg fushave për një ndeshje, ndaj Young Boys më 2 tetor, por do të ketë mundësinë të rikthehet për ndeshjen e 23 tetorit ndaj Manchester United.

Ronaldo kaloi gjashtë sezone te Djajtë nga 2003 deri 2009, duke fituar tre tituj në kampionati dhe një Champions League.

Ai është rikthyer në Old Trafford vetëm njëherë me Real Madrid më 2013.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*