Menu

Zyrtare, ja si do jetë topi për sezoni e ardhshëm në Champions Legue

Adidas ka punuar një dizajn të çmendur të topit për fazën e eliminimit direkt të Lugës së Kampionëve për sezonin 2018-19

topi i arte

Adidas ka punuar një dizajn të çmendur të topit për fazën e eliminimit direkt të Lugës së Kampionëve për sezonin 2018-19

Të inspiruar nga vendi mikpritës ku do të mbahet finalja e Ligës se Kampionëve, në Madird, topi i Adidasit për ndeshjet e Ligës se Kampionëve ka një dukje tepër të bukur.

Dizajni është i inspiruar pas me flamurin spanjoll që bazohet në topin me dizajn të Ligës se Kampionëve me yjet në panel, topi për këtë sezon është me ngjyrat e bardha, të kuqe, të verdha dhe lartë ngjyrën e zezë.

Aty gjenden edhe logoja e Adidasit, dy logot e Ligës se Kampionëve dhe logo e finales se “Madrid 19” që është e printuar mbi topin e ri të Ligës se Kampionëve për fazat e eliminimit direkt në këtë garë.

Në këtë top ka edhe teknologji sikur topat e Ligës se Kampionëve më parë. Struktura e epërme dhe materiali janë te cilësisë së njëjtë me topin e Botërorit 2018, “Telstar 18”.

Besoni ose jo, topi Adidas i Ligës se Kampionëve për finalen e Madridit 2019 kushton 150 euro dhe do të del në dyqane të Europës më 2019.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*