Menu

Zbulohet domethënia e festës së golit të Torreira të shënuar ndaj Napolit

Arsenal ka shënuar fitore 2:0 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës, duke mundur Napolin.

arsenal

Arsenal ka shënuar fitore 2:0 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës, duke mundur Napolin.

Aaron Ramsey dhe Lucas Torreira shënuan në këtë fitore të rëndësishme për skuadrën e Arsenalit.

Mesfushori uruguaian pas golit, festoi me një fanellë dhe kishte një dedikim për atë gol.

23 vjeçari golin ia ka kushtuar një mikut të tij, Rafita, që ka humbur jetën pak ditë më parë në një aksident trafiku.

“Të dua dhe më mungon Rafita”, shkruhej në mesazhin e Torreiras për mikun e tij, i cili shfaqej me një fanellë të futbollistit sa ishte pjesë e Sampdorias.

Ndeshja e kthimit mes Napolit dhe Arsenalit në Itali zhvillohet pas një javë.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*