Menu

Ylli i ri i Arsenalit

Arsenal ka arritur marrëveshje me Monacon për transferimin francez Thomas Lemar.

arsenal

Skuadra e Arsenalit dështoi që gjatë kësaj vere të transferonte yllin e Monacos, Thomas Lemar, i cili vendosi të qëndronte në Francë.

Por, vetëm pak ditë pasi është mbyllur afati kalimtar, Daily Star njofton se marrëveshje në mes të dy skuadrave është arritur.Lëmar do t’i bashkohet Arsenalit në afatin kalimtar të janarit të vitit 2018, ku do të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare dhe do të përfitojë nga 280 mijë euro në javë.Për t’u mbyllur kjo marrëveshje, duhet që në janar nga Arsenal të largohet sulmuesi kilian, Alexis Sanchez, i cili pritet të kalojë në Manchester City.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*