Menu

Xhudistja kosovare merr medaljen e artë, ja reagimi i serbes kur ekzekutohet himni i Kosovës

Distria Krasniqi mori medaljen e artë në xhudo në kategorinë -48 kg duke mundur në finale xhudisten hungareze Eva Csernovski.

distria

Distria Krasniqi mori medaljen e artë në xhudo në kategorinë -48 kg duke mundur në finale xhudisten hungareze Eva Csernovski.

Pas fitores, Distria ka dalë në podiumin e kampionëve ku është ekzekutuar himni i Kosovës.

Në këtë kategori medaljen e bronztë e mori xhuditja serbe Milica Nikolic, e cila gjatë ekzekutimit të himnit të Kosovës e ka respektuar atë.

Madje ajo ka bërë edhe fotografi afër Distrias e ku dukej e buzëqeshur dhe nuk e kishte problem flamurin dhe himnin e Republikës së Kosovës.

Image

©

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*