Menu

Vetëvendosje kandidon Driton Çuashin për kryetar të Gjakovës

LDK dhe PDK ende nuk kanë bërë publike kandidaturat, por AAK-ja sipas të gjitha gjasave do të garojë me Ardian Gjinin.

driton caushi

Burime të portalit Koha.net brenda Lëvizjes Vetëvendosje kanë bërë me dije se deputeti Driton Çaushi do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar të Komunës së Gjakovës.

Sipas këtij burimi, “kjo është vendosur në organet e partisë duke u bazuar në sondazhet me opinionin e Komunave si dhe në faktin se Çaushi është deputeti më i votuar nga Komuna e Gjakovës e kësaj Legjislature”.

Kryetarja aktuale e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari Lila, që këtë pozitë e kishte marrë si pjesë e partisë së Behgjet Pacollit ka thënë se do ta mbajë postin e deputetes dhe nuk do të garojë për një mandat të dytë në krye të Gjakovës.

LDK dhe PDK ende nuk kanë bërë publike kandidaturat, por AAK-ja sipas të gjitha gjasave do të garojë me Ardian Gjinin.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*