Menu

Vdes ish-presidenti i Barcelonës

Pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë, ish-presidenti i Barcelonës, Josep Lluis Nunez i Clemente ka nderuar jetë në moshën 87-vjeçare.

barcelona

Pas një beteje të gjatë me një sëmundje të rëndë, ish-presidenti i Barcelonës, Josep Lluis Nunez i Clemente ka nderuar jetë në moshën 87-vjeçare.

Nunez njihet si presidenti që ka qëndruar më gjatë nën udhëheqjen e skuadrës së Barcelonës, shkruan “Mundo Deportivo”.

Nunez mori drejtimin e skuadrës kur Barcelona ishte e mbuluar nga borxhet dhe kur ishte në një gjendje katastrofale ekonomike.

Ai menaxhoi në mënyrë të përkryer krizën e klubit e cila pas një kohe “lulëzoi”.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*