Menu

Vdes basketbollisti Gazmend Sinani

Ka ndërruar jetë reprezentuesi i Kosovës në basketboll, Gazmend Sinani.

Gazmend Sinani

Në një njoftim për media, Federata e Basketbollit të Kosovës ka thënë se Sinani ka humbur jetën në një aksident në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës.

“Në po të njëjtin aksident lëndime trupore kanë pësuar edhe Granit e Fisnik Rugova, Altin Morina dhe fizioterapeuti i reprezentacionit Kujtim Shala”, thuhet në njoftimin e FBK-së.

Basketbollisti Sinani ishte 27-vjeçar. Pasi ka luajtur për grupmoshat e reja në Prishtinë, karrierën e ka vazhduar në Turqi, ku ishte pjesë e akademisë së Fenerbahçes dhe kombëtareve turke të grupmoshave të reja.

Në Kosovë ka luajtur për Prishtinën, Bashkimin e Rahovecin, kurse në klube të ndryshme turke është paraqitur disa sezone.

Sinani ishte anëtar i kombëtares së Kosovës në basketboll.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*