Menu

Van Bommel nuk e kursen fjalorin për mitikun ‘Wembley’: Është një fushë m***

Fusha e stadiumit mitik anglez “Wembley” është në gjendje shumë të keqe prej disa kohësh dhe trajneri holandez i PSV Eindhoven, Mark van Bommel e bëri shumë të qartë këtë gjë duke mos e kursyer fjalorin në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

bomel

Fusha e stadiumit mitik anglez “Wembley” është në gjendje shumë të keqe prej disa kohësh dhe trajneri holandez i PSV Eindhoven, Mark van Bommel e bëri shumë të qartë këtë gjë duke mos e kursyer fjalorin në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

“Është një fushë m**i, kaq dua të them. Në Holandë e themi këtë fjalë pak më shpesh sesa në Angli. Nuk po qahem sepse e dija që më parë gjendjen, u stërvitëm në këtë fushë. Lojtarët nisën të ankoheshin dhe u thashë që të vazhdonin stërvitjen dhe të mësoheshin me fushën”, tha trajneri holandez.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*