Menu

Vajrat bimorë që do t’ju nxijnë në mënyrë të mrekullueshme

Mos përdorini kremra të shtrenjtë dhe të dëmshëm.

1

Besoni apo jo, por që nga shpikja e kremrave të diellit, numri i njerëzve me melanoma është rritur në mënyrë dramatike. Shkencëtarët ende nuk janë të sigurt nëse produktet që ne përdorim për në plazh janë më të vërtetë të sigurtë. Megjithatë ka shumë produkte, të cilat zëvendësojnë në mënyrë perfekte kremrat e diellit. Mësoni se për çfarë bëhet fjalë:
Vaji i farave të mjedrës: Për lëkurë të bardhë dhe shumë sensitive. (SPF: 28-50)
Vaji i karrotave: Për lëkurë të fortë. (SPF: 38-40)
Vaji i grurit: Përmirëson elesticitetin e lëkurës. (SPF: 18-20)
Vaji i susamit: I jep një shkëlqim fantastik lëkurës. (SPF: 5)
Gjalp shea (e gjeni në dyqanet e bimëve mjekësore): Për lëkurë të yndyrshme. (SPF: 6-10)
Vaji i ullirit: Është ideali për një nxirje perfekte.(SPF: 6-8)
Vaji i kokosit: Ka aromë të mirë dhe përdoret për lëkurën e dëmtuar. (SPF: 6-10)
Vaji i avokados: Përfekt për lëkurë të thatë. (SPF: 4)
Vaji i bajameve: Për lëkurë të errët. (SPF: 6)

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*