Menu

United lë prapa Arsenalin

Manchester Unitedi ka marrë pikët e plota në udhëtim te Middlesbrough, dhe me këtë rast ngjitet në pozitën e pestë, duke lënë prapa Arsenalin.

United

Manchester Unitedi ka marrë pikët e plota në udhëtim te Middlesbrough, dhe me këtë rast ngjitet në pozitën e pestë, duke lënë prapa Arsenalin.

Fellaini kaloi në epërsi Unitedin në minutën e 30, kurse Lingard e dyfishoi atë kur po zhvillohej minuta e 62.

Middlesbrough ngushtoi epërsinë në minutën e 77 përmes Gestedes. Por, Unitedi shënoi edhe një herë përmes Valencias në minutën e 90+3.

Me këtë fitore Unitedi renditet në vendin e pestë me 52 pikë, derisa Middlesbrough mban vendin e parafundit me vetëm 22 pikë.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*