Menu

United e do Aguero’n

Jose Mourinho ka kërkuar nga drejtuesit e Manchester United që ta transferojnë sulmuesin Sergio Aguero.

Aguero

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që ta transferojnë sulmuesin e rivalit të qyetitt Manchester City, Sergio Aguero.

E përditshmja britanike The Sun shkruan se Manchester United për shërbimet e argjentinasit është gati që të paguajë 65 milionë euro, pavarësisht se lojtari ka vetëm një vit kontratë.

Aguero shihet si zëvendësues i Zlatan Ibrahimovic, i cili ka pësuar një lëndim të rëndë dhe pritet të mungojë deri në fillimin e edicionit të ardhshëm.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*