Menu

U tall me priftin dhe përkrahu PS, tifozeria polake nuk e pret mirë Armando Sadikun

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku është transferuar së fundmi te Legia e Varshavës. Dhe pse kjo ishte e papritur, lojtari i kombëtares shqiptar u shfaq mjaft i lumtur për skuadren ku do të luajë.

sadiku

Portali polak “Interia” i ka kushtuar një shkrim të veçantë sulmuesit ku diskuton bindjet e tij politike duke e cilësuar si komunist. Në artikull përmendet mbështetja e hapur e Sadikut për krahun e majtë të politikës shqiptare, më saktësisht Partinë Socialiste, për të cilën ka dalë dhe publikisht duke bërë fushatë.

Në këtë shkrim përmendet se përfshirja e Sadikut në fushatën elektorale e tronditi imazhin e tij në Shqipëri, edhe pse ai është një nga heronjtë e kombëtares në EURO 2016 me golin e realizuar ndaj Rumanisë. Gjithashtu “Interia” përmend transferimin e dështuar të Sadikut në Greqi te skuadra e Panathinaikosit për shkak të videos me Andi Lilën ku talleshin me besimin fetar të krishterë.

Në lidhje me bindjet politike të Sadikut mediat polake kanë pyetur edhe trajnerin e Legias, Jaxhek Magiera, i cili nuk ka dashur të komentojë gjatë duke thënë se interesohet vetëm për aftësitë futbollistike të sulmuesit shqiptar.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*