Menu

Trump kërcënon Korenë e Veriut: Do kesh telashe shumë, shumë të mëdha

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se e presin “probeme shumë, shumë të mëdha” nëse ndodh gjë në territorin amerikan të Guamit.

15025214771502224026_95858182_gettyimages-trump_kim

Duke folur në një resort golfi, ai tha se territori do të jetë shumë i sigurtë. Trump tha se SHBA mund të vendosë sanksioine të tjera “sa  më të forta” për Korenë e Veriut.

Trump foli dhe me homologun kinez  Xi Jinping, i cili i mëshoi idesë së një zgjidhje paqësore. Shtëpia e Bardhëtha se të dyja palët ranë dakord që Korea e Veriut duhet të ndalojë “Sjelljen e saj të shtuar provokative”.
“Askush nuk e do zgjidhjen paqësore më shumë se Presidenti Trump., këtë a them unë”, tha Trump.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*