Menu

Tostë me Vezë dhe Qumësht

Doni të shijoni një mënyrë ndryshe të gatimit të tostëve. Skuqini me vezë dhe qumësht dhe përbërësin “sekret” që ju zgjon të gjitha shqisat.

tosto

Përbërësit

Përgatitja
1. Rrihni vezët në një tas me qumështin dhe vaniljen. Zhysni brenda copat e bukës dhe vendosini në një pjatë.
2. Veçmas përzieni kanellën me sheqerin.
3. Hidhni pak gjalpë në një tigan dhe pasi të keni lyer çdo copë me sheqer dhe kanellë, skuqini për disa minuta nga çdo anë.
4.Ju bëftë mirë.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*