Menu

Top 10 futbollistët më të paguar në botë

Lionel Messi kryeson listën me pagë prej 40 milionë euro në sezon te skuadra e Barcelonës.

nejmar messi

Lionel Messi kryeson listën me pagë prej 40 milionë euro në sezon te skuadra e Barcelonës.

Cristiano Ronaldo është shndërruar në një prej tre futbollistëve më të paguar në botë pas transferimit në Juventus nga Real Madrid.

Por, ai është ende prapa dyshes Neymar dhe Lionel Messit në listën e top 10 futbollistëve më të paguar në botë.

Messi kryeson listën me pagë prej 40 milionë euro në sezon te skuadra e Barcelonës, përcjell “lajmi.net”.

Pas tij vjen Neymar nga Paris Saint-Germain me rrogë prej 36 milionë euro në vit.

Ronaldo renditet i treti me 30, kurse të tjerët që kompletojnë dhjetë pozitat e para mund t’i shihni më poshtë.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*