Menu

‘Tirona Fanatics’ shpërthejnë pas dënimit: Skenar i Halilit, poshtë komunizmi!

Ditën e djeshme, Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit dënoi me dy ndeshje pezullim, tifogrupin e Tiranës, “Tirona Fanatics”, për një parullë para se të niste ndeshja ndaj Teutës, që kishte si shënjestrim presidentin e Tiranës, Refik Halili.

tironma fantastik

Ditën e djeshme, Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit dënoi me dy ndeshje pezullim, tifogrupin e Tiranës, “Tirona Fanatics”, për një parullë para se të niste ndeshja ndaj Teutës, që kishte si shënjestrim presidentin e Tiranës, Refik Halili.

Në një reagim në Facebook, faqja zyrtare e “Fanatics”, bën me dije se ky është një skenar i porositur nga vetë presidenti Halili, për të shuar këto zëra kundër tij.

Image

Reagimi i plotë i “Tirona Fanatics”

“Komisioni i disiplines prane federates se padisplinuar dhe korruktuar koke e kembe, denon grupimin Tirona Fanatics me dy ndeshje per parrullat kundra turpit te TIRONES, refik halilit.

Keto denime per tifogrupin ja sa selektive aq edhe qesharake sa personat te perfshire ne keto skenare: refik halili-federat-polici!

Jemi te vetdijshem se denimet vijne vetem me kerkese te ishpresidentit qesharak, ne bashkepunim me fedegjeneraten e futbollit vetem e vetem per te demtuar tifogrupin dhe zhdukur zerat kundra te tifozeve bardheblu..

Zerin tone nuk e censuroi dot nje sistem i tere, per vite me rradhe, e aq me pak mund ta censuroni ju, veglat e pushtetit dhe bashkfajtoret e bashkepunimit.

Ju, qe po varrosni cdo dite e me shume futbollin, e po shkaterroni nje nga SIMBOLET e pakta te KRYEQYTETIT.

Ne, zotohemi se do te jemi gjithmone mbas Tirones, edhe neser, atje ku ajo do luaj!

E sa i perket ishpresidentit qesharak te viles gold, ne, i zotohemi se sa te ekzistoje emri Tirone edhe emri Fanatics, ne kurre sdo te pushojme, ne kurre sdo te falim, per ne ti kurre sdo jesh pjes e Tirones, e sa tkesh jeten do jesh personi me i urryer i Kryeqytetit.

Pavaresisht mjeteve te deshtuara qe perdor ne zotohemi se kurre sdo te ndalojme, biles ne sapo kemi filluar…

Neser ne do te jemi aty!

Poshte komunizmi!”.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*