Menu

Tevez bën prezantimin tek Boca Jr

Tevez firmosi me Boca Jr një kontratë 2-vjeçare.

boca

Carlos Tevez kthehet në shtëpi. Pasi dështoi në aventurën e tij në kampionatin kinez, sulmuesi argjentinas u bë sërish pjesë e Boca Jr duke bërë prezantimin e tij me këtë skuadër ku nisi edhe karrierën e tij dhe me të cilën ishte aktivizuar edhe në periudhën 2015-2017.

 “E them se nuk jam larguar kurrë nga Boca, pasi zemra ime ka qenë gjithnjë këtu”, tha Tevez në Konferencën për shtyp. “Nuk pendohem për vendimin e marrë për të luajtur në Kinë, isha i ndërgjegjshëm për pasojat. U ktheve sepse dua të fitoj Kupën Libertadores. Kanë kaluar shumë vite nga triumfi i fundit në këtë eveniment dhe tani ka ardhur momenti të heqim këtë peshë e të fitojmë titullin e 7”.

Tevez firmosi me Boca Jr një kontratë 2-vjeçare dhe sulmuesi nuk e fshehu dëshirën për të përjetuar të gjitha emocionet e kësaj aventure të re.

“U ktheva në shtëpinë time dhe dua t’i gëzohem deri në fund-vijoi Tevez”, dua të jem i përfshirë në gjithçka që ka të bëjë me skuadrën gjatë këtyre dy viteve. Më mungonte adrenalina që të përshkon trupin në momentin kur hyn në fushën e lojës. Për mua do të jetë fantastike sikur të luaj edhe njëherë në një botëror me Argjentinën”.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*