Menu

Sulmon dëshmitarin në gjykatë, por ja çfarë ndodhë (Video)

Një ngjarje e rëndë në një gjykatë në SHBA gjatë një séance gjyqësore. Një i pandehur, sulmoi dëshmitarin me një stilolaps për ta varë qëllohet me vdekje nga një polic në sallën e gjyqit

sulmuesi

Një ngjarje e rëndë në një gjykatë në SHBA gjatë një séance gjyqësore. Një i pandehur,  sulmoi dëshmitarin me një stilolaps për ta varë qëllohet me vdekje nga një polic në sallën e gjyqit

Video e mëposhtme tregon të gjithë ngjarjen dhe kohen e shkurtër në të cilën ka ndodhur gjithçka

Në video shihet një zëvendës marshall në SHBA, që merr armën nga brezi dhe hap zjarr ndaj 25 vjeçarit duke e lënë të vdekur. I gjithë incidenti zgjat rreth 24 sekonda.

Sulmuesi ishte në paraburgim, por arrin që ti shpëtojë kontrollit policor vetëm në pak sekonda, gjatë të cilave tentoi të ekzekutonte planin e tij për të sulmuar dëshmitarin.

Familja e sulmuesit 25 vjeçarit ka hedhur në gjyq marshallin për përdorim force të tepruar. Sipas tyre nuk ishte e nevojshme që ta vrisnin për shkak se në momentin që u qëllua dëshmitari ishte larguar dhe nuk kishte rrezik për të.

Ai ishte akuzuar për sulme ndaj dy oficerëve federalë dhe për vrasjen me armë zjarri të njërit prej tyre. Ngjarja ka ndodhur më 21 prill 2014 por videon është publikuar vetëm tani për të hedhur dritë mbi ngjarjen.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*