Menu

Sulmohet autobusi i lojtarëve të Barcelonës

Autobusi i lojtarëve të Barcelonës është sulmuar gjatë rrugës duke u kthyer në aeroport pas fitores ndaj Valencias në Copa del Rey. Përkrahësit e Valencias, të cilët i kishin mbushur rrugët përreth Mestallas, hodhën një gur në drejtim të autobusit ku po udhëtonin lojtarët e Barcelonës. Personi që e ka hedhur atë është kapur menjëherë […]

barcelona

Autobusi i lojtarëve të Barcelonës është sulmuar gjatë rrugës duke u kthyer në aeroport pas fitores ndaj Valencias në Copa del Rey.

Përkrahësit e Valencias, të cilët i kishin mbushur rrugët përreth Mestallas, hodhën një gur në drejtim të autobusit ku po udhëtonin lojtarët e Barcelonës.

Personi që e ka hedhur atë është kapur menjëherë dhe është dërguar në polici.

Autobusi përfundimisht mbërriti në aeroportin Manises dhe lojtarët e Barçës janë kthyer në shtëpitë e tyre të frikësuar por jo të dëmtuar.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*