Menu

Strakosha i lumtur për kualifikimin në Europa League: Mund të bëjmë më mirë se vjet

Skuadra e Lazios arriti të siguronte kualifikimin për në fazën me eliminim direkt në Ligën e Europës pas fitores së djeshme me skuadrën e Marsejës.

strakosha

Skuadra e Lazios arriti të siguronte kualifikimin për në fazën me eliminim direkt në Ligën e Europës pas fitores së djeshme me skuadrën e Marsejës.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Simone Inzaghi fitoi me rezultatin 2-1 dhe Strakosha ishte vendimtar me një pritje në fund që e shpëtoi skuadrën e tij nga goli i barazimi.

Portieri i Kombëtares shqiptare foli për mikrofonat e “Sky Sport 24”, ku tha: “Asnjë nuk e priste, ne besuam në kalimin e raundit, dhe për fat të mirë erdhi kualifikimi. Ne bëmë një ndeshje të madhe, mund të bëjmë më mirë se vitin e kaluar kur erdhëm në çerekfinale, gjithçka mund të ndodhë”.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*