Menu

Spageti me kunguj

Një recetë e shijshme dhe praktike, që mund të përgatitet fare lehtë falë recetës së mëposhtme. Hidhini një sy dhe nxitoni ta përgatisni.

Spageti me kunguj

Përbërësit:

500 gram spageti të gatuara më parë
1 lugë gjelle vaj ulliri
2 kunguj të prerë

Udhëzime
Në një tigan me nxehtësi mesatare ngrohim vajin. Më pas skuqim kungujt e prerë në feta. I lëmë për rreth 5-7 minuta.  Më pas i kalojmë kungujt e skuqur tek makaronat e ziera. I përziejmë mirë dhe në fund i shërbejmë të ngrohta. Pjata juaj është gati!/Shije.al 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*