Menu

Smajlaj synon medalje në Botëror

Smajlaj: Kjo medalje i shkon të gjithë shqiptarëve, të gjithë mbështetësve të mi, familjarëve dhe shokëve të mi.

Smajla

Kampioni i Europës në kërcim së gjati në salla të mbyllura, Izmir Smajlaj u kthye në vend ku në aeroportin e Rinasit, ai është pritur vetëm nga familjarët dhe miqtë e tij.

Atleti 23-vjeçar nuk e fshehu emocionin e tij për këtë sukses dhe deklaroi se ia dedikon medaljen e artë të gjithë shqiptarëve.

“Jam shumë i emocionuar. Kjo medalje i shkon të gjithë shqiptarëve, të gjithë mbështetësve të mi, familjarëve dhe shokëve të mi. Ishte një garë e fortë. Unë realizova në kërcim të fundit. Kisha familjen aty, shokët, më dhanë kurajë dhe ja arrita”, shprehet kampioni.

Në muajin gusht në Londër do të zhvillohet kampionati Botëror i Atletikës dhe Smajlaj deklaron se do tentojë zonën e medaljeve.

“Kampionati Botëror është në muajin gusht dhe të premtoj që tani është herët dhe nuk jemi politikan të premtojmë, por shprehim objektivat tona dhe unë synoj të arrij në zonën e medaljeve”, thotë Smajlaj.

Në Ballkaniadën dhe Europianin të zhvilluar në Beograd, Smajlaj i fitoi medaljet e arta duke vendosur dhe 2 rekorde kombëtare fillimisht me 7.98 m dhe më pas me 8.08 m.TCH

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*