Menu

Si ta forconi imunitetin

Në rast se jeni nga ata persona që vuani nga imuniteti i dobët, atëherë ja propozojmë këtë recetë për përmirësimin e imunitetit.

imuniteti

 

Përbërësit:

-1 kg mjaltë,
-4 limona,
-300 gr arra,
-200 gr karota,
-150 gr rrush i thatë/stafidhe,
-30 gr xhenxhefil.

 

Udhëzimet:

Xhenxhefilin dhe karotën qërojini, ndërsa limonin pastrojeni e më pas ndajeni në copa.
Të gjithë përbërësit bluajini në aparatin për bluarjen e mishit. Pastaj shtojeni mjaltën.
Përzieni mirë të gjitha me lugë druri, derisa të fitoni një masë homogjene.
Konsumojeni tre herë në ditë nga një lugë gjelle para secilit vakt të ushqimit.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*