Menu

Çfarë humbje Zvicra

Franca shkon në 1/8 e finales. Zvicra humb, ndërsa dy shqiptarë shënojnë. Kualifikimin ajo duhet ta kërkojë në ndeshjen e radhës me Hondurasin.

Granit Xhaka dhe Blerim Xhemaili kanë shpëtuar Zvicrën nga humbja më e thellë dhe më turpëruese në Kampionatin Botëror. Por, dy golat e shqiptarëve nuk kanë arritur më shume se sa të zbusin disfatën nga Franca në 5:2.

Një ndeshje e dobët për Zvicrën kundrejt një France potente, si në sulm ashtu edhe në mbrojtje.

Franca shkon në 1/8 e finales dhe me këtë ndeshje dorëzon aplikacionin për titull bote. Zvicra kualifikimin duhet ta kërkojë në ndeshjen e radhës me Hondurasin.

Nëse Zvicra kualifikohet si e dyta, në 1/8 e finales me gjasë do e presë Argjentina e Messit. Pra, të shpresojmë edhe për një përballje Messi-Shaqiri, por pak më shumë fat për kosovaro/zviceranët.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*