Menu

Sharapova dhe Halep në finale

Sharapova e mundi tenisten kanadeze, Eugenie Bouchard, ndërsa Halep triumfoi kundër tenistes nga Serbia, Andrea Petkoviq.

Tenistja ruse, Maria Sharapova, dhe rumunja, Simona Halep, janë kualifikuar për finale të turneut të hapur të tenisit në Rolan Garros të Parisit, që do të zhvillohet nesër. 
 
Sharapova, mbrëmë në gjysmë finale, e mundi tenisten kanadeze, Eugenie Bouchard, ndërsa Halep triumfoi kundër tenistes nga Serbia, Andrea Petkoviq.
 
Ylli i tenisit, Maria Sharapova, prej moshës shtatëvjeçare jeton në Shtetet e Bashkuara, por e mbanë shtetësinë ruse.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*