Menu

Serbë të veriut nisen në këmbë drejt Beogradit për të mbështetur Vuçiqin

Më shumë se 100 qytetarë serbë janë parë mëngjesin e sotëm rreth orës 9:30 duke ecur në këmbë drejt Jarinjës, kufirit me Serbinë, ndërsa pas pak shumica e tyre janë kthyer mbrapa.

serbet e veriut

Më shumë se 100 qytetarë serbë janë parë mëngjesin e sotëm rreth orës 9:30 duke ecur në këmbë drejt Jarinjës, kufirit me Serbinë, ndërsa pas pak shumica e tyre janë kthyer mbrapa.

Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se prej tyre rreth 15 qytetarë kanë kaluar në këmbë kufirin dhe janë nisur në drejtim të Beogradit për të marrë pjesë në tubimin që do të mbahet më 19 prill në mbështetje të presidentit Aleksandar Vuçiq.

Gjithçka ka shkuar qetë dhe është vëzhguar nga policia, ndërsa nuk është shënuar ndonjë incident.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*