Menu

Sekrete bukurie

Disa sekrete bukurie që çdo femër duhet t’i dijë.

sekrete bukurie

Të qënurit e bukur gjatë gjithë kohës ka nevojë për trajtime dhe kujdes të veçantë. Është shumë e vështirë sidomos për ato gra që janë gjithë kohës të zëna me punë  e duhet të kalojnë shumë orë në ditë nën diell. Por këta përbërës natyral do t’iu ndihmojnë në qëllimin tuaj pavarësisht kohës së limituar që mund të keni.

Soda e bukës :  E përdorur në shampo, si një pastrues fytyre ose për këmbët, ajo hap poret e lëkurës dhe ndihmon në pastrimin e saj.
Ekstraktet e luleshtrydhes: Aplikojeni në fytyrë për heqjen e akneve dhe pikave të zeza
Patatet  kanë shumë enzima që ndihmojnë nw prodhimin e kolagjenit. Ato mund të aplikohen në qepallat e mbyllura ose te  fytyra me feta.
Bananet - aplikimi i bananeve në lëkurë ndihmon që lëkura të mbetet e shëndetshme nga thithja e lehtë vitaminave që përmban.
Kafe-përveçse ndihmon në kolagjenin e lëkurës për t’u rindërtuar nëpërmjet enzimeve të saj, gjithashtu lufton plakjen.
Qumështi Aplikimi i qumështit në lëkurën e fytyrës ndihmon në heqjen e rrathëve të zinj.
Molla-Fërkim i fytyrës më  mollë mund të ju ndihmojë të merrni përsëri shkëlqimin që iu mungonte.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*