Menu

Rusia e nis Botërorin me këmbë të mbarë, fitore 5-0 ndaj Arabisë Saudite

Botërori “Rusi 2018” nisi me fitoren e lehtë të vendasve në ndeshjen hapëse ndaj Arabisë Saudite.

cheryshev

Rusët shënuan pesë herë me Gazinsky (12’), Cheryshev (43’ dhe 91’), Dzyuba (71’) dhe Golovin (94′) për të mposhtur 5-0 kundërshtarin modest dhe për të marrë 3 pikët e para në grupin A.

Nesër do të luhet ndeshja tjetër e këtij grupi, ajo mes Egjiptit dhe Uruguajit, në orën 14:00.

Po nesër do të luhen edhe dy ndeshjet e para të grupit B: Marok-Iran (17:00) dhe Portugali-Spanjë (ora 20:00).

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*