Menu

Rrokulliset autobusi nga Kosova i linjës Prishtinë- Lubljanë, 12 shqiptarë të plagosur

Një autobusi i linjës Prishtinë-Lubljanë sot ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur afër Kurshumlisë.

aksidente

Një autobusi i linjës Prishtinë-Lubljanë sot ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur afër Kurshumlisë.

Një udhëtar nga Kosova që i shpëtoi aksidentit ka njoftuar agjencinë e lajmeve “Presheva Jonë” se së paku 10-12 veta janë lënduar. Gati të gjithë udhëtarët ishin shqiptarë dhe disa prej tyre janë shtruar në spitalin më afër.

Aksidenti ndodhi rreth në e orët e para të mëngjesit (rreth orës 5:00); personat e lënduar menjëherë janë dërguar në një spital në Prokuples.

Mësohet se shoferët po hetohen nga Policia; shkaku i rrokullisjes së autobusit ende nuk dihet.

 

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*