Menu

Ronaldo apo Messi, tifozët votojnë për fituesin e ‘Topit të Artë’

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi edhe njëherë do të luftojnë kokë më kokë për çmimin prestigjioz, “Topi i Artë”.

messi ronaldo

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi edhe njëherë do të luftojnë kokë më kokë për çmimin prestigjioz, “Topi i Artë”.

Në pyetjen se kush do ta fitojë “Topin e Artë” për vitin 2017 në anketën e “AS”, tifozët kanë votuar më shumë për yllin portugez.

29 mijë e 747 votues mendojnë se Cristiano Ronaldo do të fitojë “Topin e Artë”, pra 54.43%, ndërsa 36.85% apo 20 mijë e 140 votues kanë votuar për Messin.

Befasia është Isco i Real Madridit, i cili është renditur i treti sipas tifozëve.

Në listën e “AS” ishin të gjithë futbollistët e nominuar për “Topin e Artë”, listë kjo që do të shkurtohet ditën e enjte kur edhe do të jepet trofeu prestigjioz.

Image

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*