Menu

Rizoto me panxhar

Ndiqni recetwn e rizotos me panxhar.

rizoto-800x450

Vegjetarianizmi është praktika e dietës që përjashton mishin, produktet e proçesit të therjes dhe ato të gjahut, peshqit dhe frutat e detit si dhe shpendët. Ndiqni recetwn e rizotos me panxhar.

Për të përgatitur këtë recetë nevojiten:
Oriz gjysmë i zier
Qiqra
Drithëra
Fara lini
Shegë
Panxhar
Kumkuat
Burrata
Gjalpë
Vaj ulliri
Erba Cipolina
Kripe piper

Përgatitja:
Në një tigan me pak gjalpë shtojmë rizoton gjysmë të përgatitur ( e cila bëhet 1 kg oriz, 700ml ujë dhe verë të bardhë) në tigan shtojmë edhe drithërat. Ndërkohë që rizoto skuqet pak, marrim panxharin e qërojmë e presim në kubikë të vegjël dhe e shtojmë në rizoto.

Shtojmë dhe lëngun e perimeve që e kemi përgatitur pak më parë. Hedhim shegën dhe kumkuatin (manderinë kineze). E plotësojmë me kripë dhe pak piper. Ndërkohë që rizoto avullon, presim erba cipolina që do e përdorim për dekorin e pjatës.

I shtojmë rizotos farat e linin dhe pak qiqra të cilat janë zier më parë. Rizoton e servirim në një pjatë me dekor të përgatitur me pure panxhari, vendosim rizoton, shtojmë burratën dhe erba cipolina sipër. Ju bëftë mirë!

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*