Përbërësit:

1 lugë gjelle pektinë molle
1 kos
1 lugë gjelle kos
40-50 gram arra
½ lugë çaji kanellë
30 pika propolis
3 lugë gjelle tërshërë dhe fruta të thata sipas dëshirës

Përgatitja:
Kombinoni kosin dhe pektinën në një enë dhe vendoseni përzierjen në frigorifer. Bëjeni këtë para se të flini gjumë. Të nesërmen në mëngjes shtoni pjesën e mbetur të përbërësve dhe përziejini mirë. Lëreni mënjanë për disa minuta në mënyrë që tërshëra të shkrihet. Më pas është gati për t’u shërbyer.