Menu

Qenin me gjuhën më të gjatë në botë

Një qen nga Shën Bernard SHBA, ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve për shkak se është shumë i veçantë.

qeni

Mochi, 8-vjeç, është shpallur fitues si qeni me gjuhën më të gjatë.

Gjuha e tij është 18.58 cm dhe ai është futur në librin e Rekordeve Guinness: Amazing Animal.

Rekordin e mëparshëm e mbante një qen me emrin Puggy gjuha e të cilit ishte 11.43 cm.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*