Menu

Porsche prezanton “Macan-in” e ri

Porsche prezanton “Macan-in” e ri, një Suv me cilësi.

teknologjia

Suv Macan është makina e re prezantuar në Paris nga Porche dhe është gati për t’u porositur nga fansat e gjigandit francez të makinave.

E ristilizuar, gjithmonë shumë e zhdërvjellët, ajo ofron një motor benzine me katër cilindra turbo me një zhvendosje 2.0, e cila karakterizohet nga një dhomë e optimizuar gjeometrike dhe një filtër grimcash për motorët me benzinë.

Ajo mund të arrijë nga 0 deri në 100 km në orë për vetëm 6.7 sekonda e mund të kapë një shpejtësi maksimale prej 225 km në orë.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*