Menu

Pirlo bëhet pishman, vendos të rikthehet të luajë futboll

Andrea Pirlo mund të kthehet të luajë futboll një vit pas tërheqjes së tij nga fushat e blerta.

pirlo

Andrea Pirlo mund të kthehet të luajë futboll një vit pas tërheqjes së tij nga fushat e blerta.

Një klub gjysmë-profesionist australian i ka bërë ofertë ish-mesfushorit. Bëhet fjalë për Avondale FC, skuadër që ka arritur deri në çerekfinalet e FFA Cup.

39-vjeçari, i cili ka luajtur për Inter, Milan dhe Juventus, aktualisht po mendohet për këtë ofertë.

Andrea Pirlo e la futbollin në vitin 2017, pasi fundin e karrierës e kaloi në SHBA, duke luajtur me New York City.

Ai ka fituar 6 tituj në Serinë A, 2 Champions League dhe Botërorin e vitit 2006.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*