Menu

Pique ‘kunxha’ Realit dhe Atleticos

Gerard Pique, ende pa filluar sezoni i ri, ka nisur ngacmimet ndaj Real Madrid dhe Atletico Madrid.

pique

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, në prezantimin e sponsorit të ri të klubit katalanas, deklaroi se “blaugrana”-t kanë si filozofi lojën e bukur mbi të gjitha.

“Në klubin tonë nuk ka rëndësi vetëm fitorja (mesazh për Realin?), por ajo duhet shoqëruar me lojë të bukur. Kemi lojtarët për ta bërë këtë gjë dhe çdo ndeshje mundohemi të fitojmë me lojë të bukur”, tha Pique.

Më tej, mbrojtësi i kombëtares spanjolle kishte një mesazh edhe për Atletico Madrid: “Futbolli është spektakël dhe njerëzit e shohin për t’u argëtuar. Nuk mjafton të luash në mbrojtje gjithë ndeshjen dhe të fitosh 1-0. Tifozët duan që të luajmë mirë, të japim spektakël dhe të shënojmë shumë gola”.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*