Menu

Perez takon Zidane

Në takim janë diskutuar emrat e merkatos dhe është vendosur të punohet për afrimin e një portieri.

Perez takon Zidane

Reali i Madridit po bëhet gati për një fushatë ‘të nxehtë’ afrimesh, në merkaton dimërore. Rezultatet negative në këto muaj të parë, duket si i kanë bindur drejtuesit e klubit, me në krye presidentin Perez, që të ndërhyjnë në merkato.

E përditshmja spanjolle Marca raporton se sapo ka përfunduar një takim mes trajnerit Zidane, presidentit Perez dhe drejtorit sportive të Realit, Sanchez. Në takim janë diskutuar emrat e merkatos dhe është vendosur të punohet për afrimin e një portieri dhe një qendërsulmuesi me peshë ,ndërsa nuk përjashtohet edhe blerja e një qendërmbrojtësi.

Kështu, duket se për portën duket se është shumë pranë afrimit mbrojtësi ekstrem i Athletic Bilbaos, Kepa Arrizabalaga, që kohët e fundit po tregon një nivel të shkëlqyer në katërkëndësh. Për sulmin objektiv primar mbetet kapiteni i Interit, Mauro Icardi, por më i mundshëm është sulmuesi i Leipzigut, Werner.

Në repartin e mbrojtjes ende nuk ka ndonjë emër favorit, por nuk përjashtohet afrimi edhe i një futbollisti në këtë repart, për shkak të numrit të paktë të lojtarëve në dispozicion të Zidanes.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*