Menu

Para seksit mos hani…

Çfarë nuk duhet të konsumoni para marrëdhënieve seksuale?

1 (16)

Ia keni bërë vetesndonjëherë këtë pyetje? Mund t’ju duket e çuditshme, por në fakt, ushqimet ndikojnë në jetën tuaj seksuale.

“Daily Mail” në një artikull tregon se duhet të keni kujdes dhe të mos konsumoni disa ushqime specifike në darkë. Sipas Elouise Bauskie, dietologe në ‘NutriCentre’ janë 15 ushqimet që ndikojnë keq jetën seksuale. Ja lista:

Ushqime të konservuara,

Verë e kuqe,

Tërshërë,

Pije energjike,

Brokoli,

Liker i zi,

Djathë,

Fasule,

Çokollatë,

Hot dog,

Karamele me mente,

Ujë tonik,

Patate të skuqura,

Mishi i kuq,

Bathë soje.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*