Menu

Panna me shurup manaferrash

Panna Cotta bajamesh me Shurup manaferrash.

panakota
Një ëmbëlsirë e thjeshtë në përgatitje dhe shumë e shijshme. Bajamet i japin shijen kësaj ëmbëlsire dhe manaferrat e bëjnë edhe më të veçantë. 

cook time
35 min
servings
6 porcione
difficulty
E Lehtë
Përbërësit
Përgatitja

1
Në një tigan të rëndë nxehim manaferrat, sheqerin dhe limonin dhe i gatuajmë në temperaturë mesatare derisa të ntrashen duke i trazuar shpesh.

 

2
Shtyjmë manaferrat përmes një kullese për të larguar farat dhe lemë mënjanë shurupin për kur të na nevojitet.

 

3
Nxehim kremin, qumështin, sheqerin dhe bajamet derisa të nxjerrin avull dhe pastaj reduktojmë temperaturën në shumë të ulët dhe i lemë për 15 minuta.

 

4
Kullojmë përzierjen e qumështit dhe e kthejmë në tenxhere duke e mbajtur të ngrohtë.

 

5
I shijojmë dhe i shtojmë mjaftueshëm ekstrakt bajamesh për të marrë shije të plotë bajamesh.

 

6
Zhysim fletët e xhelatinës në ujë të ftohtë për 5 minuta, i shtrydhim nga uji dhe i shtojmë në tenxhere.

 

7
I përziejmë derisa xhelatina të shpërbëhet. Derdhim panna cotta-n në gota xhami të vogla dhe i lemë në frigorifer për të paktën 6 orë.

 

8Para se t’i shërbejmë i spërkasim sipër me shurup.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*