Menu

Nuk ka asgjë për t’u çuditur, Lioneli bëhet trajner i Argjentinës

Argjentina ka tashmë trajnerin e saj të ri. Ai quhet Lionel Skaloni. Ndihmësi i tij do të jetë i mirënjohuri Pablo Aimar.

lionel

Argjentina ka tashmë trajnerin e saj të ri. Ai quhet Lionel Skaloni. Ndihmësi i tij do të jetë i mirënjohuri Pablo Aimar.

Argjentina kaloi një Kupë Bote mes ngjarjeve të njëpasnjëshme që sollën edhe dështimin në fazën e 1/8 ku u eliminua nga kampionët e Francës.

Mesi u akuzua se kishte “dorë” në formimin e 11-shes, por ai i mohoi këto akuza, madje e pyeti edhe ish-trajnerin Sampaoli që ta thoshte publikisht nëse kishte pasur ndikim.

Skaloni ka qenë pjesë e Argjentinës kampione bote për 20 vjeçarët në vitin 1997.

Në Botërorin e Rusisë, Skaloni ishte pjesë e stafit drejtues dhe është një nga personat që ka marrëdhënie të shkëlqyer me të gjithë. Ai do ta marrë drejtimin e kombëtares që prej shtatorit.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*