Menu

Nis ndeshja Kosovë – Letoni

Ka filluar ndeshja miqësore ndërmjet Kombëtares së Kosovës dhe Rusisë.

kk_1510598477-5993234

Ka filluar ndeshja miqësore ndërmjet Kombëtares së Kosovës dhe Rusisë.

Kombëtarja e Kosovës është duke e zhvilluar ndeshjen e parë në vendin e saj, që prej pranimit në UEFA dhe FIFA në maj të vitit të kaluar.

Kjo ndeshje po zhvillohet ndaj Letonisë, e cila është miqësorja e dytë për Kosovën.

Të parën Kosova e kishte luajtur me 3 qershor të vitit të kaluar, duke shënuar fitore 2:0 ndaj Ishujve Faroe në Frankfurt të Gjermanisë.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*