Menu

Në Angli plasin polemikat për debutimin e një 15-vjeçari

Harvey Elliott është një 15-vjeçar i cili mbrëmjen e së martës debutoi në futbollin profesionist anglez, në ndeshjen Fulham-Milwall, e vlefshme për Carabao Cup.

angli

Harvey Elliott është një 15-vjeçar i cili mbrëmjen e së martës debutoi në futbollin profesionist anglez, në ndeshjen Fulham-Milwall, e vlefshme për Carabao Cup.

Adoleshenti u shndërrua në lojtarin më të ri të historisë së klubit dhe tërhoqi vëmendjen e të gjithëve kur hyri në fushë në minutën e 81-të të ndeshjes.

Por, ky rekord është shoqëruar me shumë kritika në Angli. Vetëm pak orë përpara ndeshjes, Harvey Elliott po jepte provim në gjimnaz dhe njerëzit mendojnë se pikërisht bankat e shkollës janë vendi ku duhet të jetë një djalë i moshës së tij.

Edhe BBC shkruan se lojtari i ri nuk ka as moshën për të pasur një kontratë profesioniste me klubin (16 vjeç është mosha minimale).

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*