Menu

Moti i ngrohtë dhe me diell

Vazhdon moti stabil, i ngrohtë dhe me diell.

Moti

Vazhdon moti stabil, i ngrohtë dhe me diell.

Përderisa temperaturat kanë pësuar një rënie të lehtë, sipas parashikimeve të fundit nga fillimi i javës së ardhshme masa të ngrohta ajrore nga Afrika veriore, pritet që të shtrihen sërish mbi rajon që do të sjellin rritje të lehtë të temperaturave, që edhe për momentin janë mbi vlera mesatare.

Nën këto kondita të motit stabil dhe pa qarkullim të madh ajror, ditëve në vijim parashihet edhe formimi i mjegullave nëpër ultësira, çka do të ndikojë në koncentrimin e ndotësve më afër sipërfaqes tokësore, që pritet të rrisë indeksin e kualitetit të ajrit në vlera të pashëndetshme.

8.11 – Mot i mirë, pjesërisht i vranët. Në mëngjes në ultësira mundësi për mjegull.

9.11 – Mot i mirë, kryesisht me diell. Në mëngjes në ultësira mjegull.

10.11-11.11 – Mot i mirë, kryesisht me diell. Në mëngjes në ultësira mundësi për mjegull.

12.11 – Mot i mirë, kryesisht me diell. Në mëngjes në ultësira mundësi për mjegull.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*