Menu

Modriq: Ky trajner ma tha se do ta fitoja Topin e Artë

Luka Modriq ka zbuluar njeriu që e motivoi më së shumti për Topin e Artë.

modriq topi

Luka Modriq ka zbuluar njeriu që e motivoi më së shumti për Topin e Artë.

Duke veçuar familjen, Luka Modric ka thënë se Zinedine Zidane kishte besuar në të që do ta fitonte Topin e Artë.

Mesfushori kroat deklaroi se trajneri francez i kishte thënë qysh në ditën e parë se do ta fitonte çmimin e madh.

“Kur Zidane erdhi te Real Madrid si trajner, ai më ftoi në zyrën e tij duke më thënë se do ta fitoja Topin e Artë”, tha fillimisht Modric”.

“Më tregoi për rëndësinë që kisha për ekipin dhe për strategjinë e tij, por mbi të gjitha një lojtar që mund ta fitoj Topin e Artë.

“Në fund të vitit i numërova trofetë individualë dhe besova në vete se mund ta fitoj edhe këtë çmim”, ka shtuar më tej kroati.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*