Menu

Ylli i ri i Bundesligës

Ylli në ngritje i futbollit, Milot Rashica po konsiderohet si një nga lojtarët më të rëndësishëm të klubit të tij,

rashica

Ylli në ngritje i futbollit, Milot Rashica po lë përshtypje të mira në Bundesligën gjermane, dhe është duke u konsideruar si një nga lojtarët më të rëndësishëm të klubit të tij,

Rashica po bën çmos që t’u sigurojë një vend bardhë-jeshilëve për sezonin e ardhshëm, pasi siç është duke shkruar, Werderin do të mund ta arrijë jo vetëm në kampionat, por edhe në Kupë.

Në fitoren e fundit ndaj Freiburgut që për Rashicën ishte si një derbi pasi kishte përballë Amir Abrashin, lojtari i përfaqësueses së Kosovës edhe pse nuk shënoi shkëlqeu me asistimin që ia bëri holandezit Davy Klaessen në rastin e golit të parë të vendasve.

Ai bëri edhe një volum të jashtëzakonshëm loje, për këtë arsye Rashica është vlerësuar me notën 8,26 nga faqja e specializuar e statistikave Woscored dhe është vendosur në formacionin më të mirë të javës në Bundesliga përkrah emrave të rëndësishëm si Gnabry, Coman, Kampl e Muller.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*