Menu

‘Messi dhe Neymar të njëjtë’

Baptista: Messi dhe Neymar të njëjtë, nëse i godet i motivon.

neymar

Ish sulmuesi i Real Madrid dhe Arsenal, Julio Baptista, ka bërë disa komente rreth yjeve, Lionel Messi dhe Neymar.

Sipas brazilianit, të dy janë asi lloj lojtarësh që po që se i godet gjatë ndeshjes ata vetëm që i motivon më shumë, shkruan Marca, përcjell Klan Kosova.

“Kur kemi luajtur kundër Argjentinës, mund të them se nuk e goditëm Messin sepse kjo do ta zgjonte atë dhe e njëjta vlen për Neymar, ai është një prej futbollistëve më të rrezikshëm”.

“Neymar ka aftësinë që të vështirën ta bëjë të duket e lehtë, ai është i pjekur dhe e shijon futbollin që bën, pasi është i rëndësishëm”.

Sa i përket ndeshjes Real Madrid – Paris Saint-Germain ai ka thënë se skuadra franceze ka sulmin më të rrezikshmë në Evropë, kurse Los Blancos sipas tij janë jokonsistent.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*