Menu

Man Utd befason me vendimin për Shaqirin

Xherdan Shaqiri kërkohet nga dy top klube nga Premierliga.

Xherdan Shaqirin
Xherdan Shaqiri kërkohet nga dy top klube nga Premierliga.
Manchester United ka ndërhyrë në interesimin e Liverpoolit për transferimin e mesfushorit të Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri.

“Daily Star” ka raportuar se Manchester Unitedi i ka ofruar Stoke Cityt dëmshpërblim prej 15 milionë eurosh, 2.5 milionë më shumë se Liverpooli.

Trajneri i Manchesterit, Jose Mourinho, e sheh Shaqirin si përforcim ideal për repartin ofensiv dhe për këtë arsye po e kërkon me ngulm kalimin e tij në “Old Trafford”.

Shaqiri do të largohet gjatë kësaj vere nga Stoke City, kurse çmimi i klauzolës së tij për lirim është 12.5 milionë euro.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*