Menu

Lot dhe emocione në ndeshjen e fundit të Nowitzkit në NBA

Legjenda e basketbollit gjerman, Dirk Nowitzki, është pensionuar.

emocione

Legjenda e basketbollit gjerman, Dirk Nowitzki, është pensionuar.

Basketbollisti 41 vjeçar, ka zhvilluar ndeshjen e fundit për Dallas Mavericks.

Nowitzki është paraqitur për herë të fundit në fanellën e Dallas Mavericks, në humbjen 94:105 nga San Antonio Spurs.

40 vjeçari në ndeshjen e fundit shënoi 20 pikë dhe regjistroi 10 kërcime.

Disa sekonda para përfundimit të ndeshjes, trajneri Rick Carlisle e nxori atë nga loja, për t’i rezervuar një përshëndetje madhështore pas 21 vitesh të kaluara në NBA, ku është paraqitur 1522 herë.

Në përshëndetjen nga basketbolli, Nowitzki nuk ka mundur t’u përmbahet lotëve për të dhuruar skena vërtetë emocionuese.l.n.

Embedded video

Dallas Mavericks

@dallasmavs

THANK YOU DIRK! @swish41 |

1,655 people are talking about this

Embedded video

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*