Menu

Lewis Hamilton me rekord të ri botëror

Lewis Hamilton ka thyer rekordin e të gjitha kohërave duke kaluar gjithnjë i pari në vijën e fillimit të garës që nga fillimi i karrierës së tij.

Lewis Hamilton

Ai ka marrë cmimin italian Grand Prix dhe ishte 1.148 sekonda më i shpejtë se Max Verstappen. Ndërkohë titullin kryesor e mori Sebastian Vettel arriti të marrë vendin e parë me makinën e tij Ferrari, ndërsa të dytin e mori Hamilton me Mercedes.

“Jam shumë i lumtur që bëra këtë gjë kaq të bukur në një qytet historik dhe të bukur. Unë do ha makarona që të festoj,” – tha ai për BBC.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*